Ostatnimi czasy, idea life-work balance stała się bardzo modna. Wiele osób zastanawia się, czym w ogóle jest ów pomysł. Inni z kolei, główkują nad tym, w jaki sposób wprowadzić to w życie. Jeżeli i Ty należysz do którejś z tych grup to świetnie się składa. Poniższy artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Wydawać, by się mogło, że pomysł life-work balance powstał całkiem niedawno. I rzeczywiście, w Polsce słyszymy o nim dopiero od kilku lat. Jednak powstał on dużo wcześniej – psychologowie ze Stanów Zjednoczonych stworzyli go już w latach 70. XX wieku.

Wiemy, już skąd pochodzi ta idea, teraz skupimy się na wyjaśnieniu jej. W dużym skrócie chodzi o to, aby zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym (karierą, awansami) a życiem prywatnym (czyli np. rodziną, wiarą, zainteresowaniami). Skąd wziął się taki pomysł? Sporo osób zaczyna w pewnym momencie swego życia odczuwać tak zwane wypalenie zawodowe – uczucie, w którym powoli przestajemy być zadowoleni ze swojej dotychczasowej pracy. Problemem jest też czas poświęcany na pracę – bardzo często zajmuje nam ona dużo więcej niż 8 godzin pracy przez 5 dni w tygodniu.

Wprowadzenie life-work balance do swojego życia może przynieść wiele korzyści. Zachęcamy więc do bliższego zapoznania się z tą ideą i zastosowania się do jej wskazówek.