Przerzedzenie włosów może występować w wyniku przebytej choroby, silnego stresu, niekorzystnych warunków atmosferycznych, zaburzeń hormonalnych bądź uwarunkowań genetycznych. Jeżeli przyczyny wypadania włosów zostały już ustalone, warto zastanowić się nad znalezieniem sposobu na poprawę kondycji włosów i skóry głowy, dzięki czemu przyspieszy się porost włosów.

Zadaniem odżywek, dostępnych w bardzo bogatej ofercie, w licznych drogeriach i aptekach, jest szybkie odbudowanie zniszczonej struktury włosów, wzmocnienie od cebulki poprzez całą długość, aż po intensywny wzrost włosa. Kliknij tutaj, jeśli chcesz poznać przykładowe produkty z tej serii. Czy rzeczywistość jest tak optymistyczna, aby według opisu na tyle opakowania odżywki, już po kilku zastosowaniach cieszyć się bujną, odżywioną czupryną?

Wybierając odżywkę na porost włosów, należy kierować się kilkoma sugestiami, które pozwolą zaoszczędzić czas i fundusze przy zakupach nieskutecznych produktów. Aby uniknąć błędów należy:

  • unikać rozbudowanych składów produktu, w których większość substancji brzmi obco. Stosując na włosach odżywkę, która zawiera wiele chemicznych substancji, mogących powodować uczulenia lub po prostu w nienaturalny sposób osiągać chwilowy efekt niszcząc strukturę włosa, jest bezcelowe;
  • wybierać produkt, który stosowała jakaś znajoma osoba i może szczerze wydać opinię na jego temat. Bezgraniczne zaufanie do chwytliwych sloganów reklamowych nie odbija się dobrze na wzroście włosów;
  • unikać pułapki ceny – przy wyborze dobrej odżywki nie sprawdza się najczęściej teoria według której, im produkt droższy, tym lepszy.

Znakomita seria kosmetyków Kallos, które wywodzą się z bukaresztańskiej firmy, rozwijającej się na rynek europejski, to linia produktów, które w naturalny sposób dbają o piękno i szybki wzrost włosów. Kosmetyki Kallos, używane często przez fryzjerów, przyczyniają się do odżywienia struktury włosa, poprawiając wyraźnie jego tempo wzrostu. Maska keratynowa, oparta o naturalne składniki, maska mleczna.. to tylko niektóre z produktów Kallos, wpływających świetnie na wzrost włosa.

Przy założeniu, że wysoka cena nie musi oznaczać wartościowego produktu, poprawiającego wzrost włosów, należy dodać, że cena niewygórowana może oznaczać dobrą odżywkę. Produkty Pierwoje Reszenie, opracowane według receptur Babki Agafi są naturalnymi kosmetykami o zdumiewającym działaniu. Aktywator wzrostu nie zawiera parabenów, silikonów, PEG-ów, opierając swój skład o naturalne elementy. Maska drożdżowa B. Agafi jest naturalnym, doskonałym kosmetykiem, odżywczym i stymulującym wzrost włosów. W ofercie firmy można znaleźć wiele odżywek, pomocnych przy założeniu szybkiego wzrostu włosów, odżywek naturalnych i bardzo skutecznych.

Wśród popularnych marek, doskonałą opinią cieszy się odżywka serii Essence Ultime Biotin+Volume firmy Schwartzkopf, która swoim przeznaczeniem powinna zwiększać objętość włosów, lecz dzięki zawartości biotyny, doskonale sprawdza się jako odżywka aktywująca szybszy wzrost włosów. Biotyna (witamina B7) odpowiada za dobrą kondycję włosów i paznokci, warto więc wykorzystać jej świetne działanie.

Na uwagę zasługuje również seria Long 4 Lashes, marki Oceanic, której seria produktów z odżywką i serum skutecznie wpływają na ograniczenie wypadania i wzrost nowych włosów, przedłużając aktywną fazę wzrostu włosa (anagen).

Wiele odżywek, opartych na naturalnych składnikach, potrafi zwiększyć porost włosów. Indywidualne preferencje do danej marki kosmetyków mogą również wpłynąć pozytywnie na kurację.