Każdy kto w swoim życiu był na etapie poszukiwania pracy może z całą pewnością przyznać jedno – proces ten bywa czasem bardzo długotrwały i niezbyt przyjemny… A istnieje sposób by zwielokrotnić swoje szansa zatrudnienia na wymarzonym stanowisku – wystarczy skorzystać z Internetu. W sieci znajduje się bardzo wiele ogłoszeń skierowanych do bezrobotnych – pogrupowane są one zazwyczaj w serwisach ogłoszeniowych przeznaczonych właśnie do osób poszukujących pracy.

Każda oferta, bez względu na specyfikację zawiera dane kontaktowe potencjalnego pracodawcy, zazwyczaj z adresem email, na który interesanci mogą wysyłać swoje aplikacje. Taka inicjatywa nic nie kosztuje zatem można spróbować zwielokrotnić swoje szanse zatrudnienia wysyłając CV i list motywacyjny do kilku (co najmniej) ogłoszeniodawców, oczywiście tych których profil oferty nam odpowiada. Np. szukając pracy w Warszawie odpowiadamy na propozycje z kategorii oferty pracy warszawa, bo w tym właśnie mieście chcielibyśmy podjąć pracę.

Jeśli po zlokalizowaniu kategorii i podaniu branży na jakiej nam zależy znajdziemy szereg ogłoszeń spełniających wskazane kryteria to warto odpowiedzieć na kilka z nich – zwiększając liczbę potencjalnych pracodawców do których aplikujemy – zwiększamy szansę, że przynajmniej jeden z nich na naszą aplikację odpowie pozytywnie.