W środku Śląskiego Beskidu, otoczona uroczymi górami i lasami leży nieduża, lecz niezwykle chętnie odwiedzana miejscowość Wisła. Rokrocznie odpoczywają w niej rzesze wczasowiczów, zarówno porą letnią jak również w porze zimowej. Wisła posiada całkiem sporo do zaproponowania odwiedzającym ją wczasowiczom. Letnią porą są to głównie urocze górskie trasy rowerowe i piesze, za to zimową porą dużo wyciągów snowboardowych i narciarskich, gdzie szaleć można od porannych godzin do późnej nocy.

Zmęczeni i głodni urlopowicze zjeść mogą smacznie w jednej z licznych restauracji i barów, gdzie oferowane są potrawy regionalnej kuchni. W Wiśle, jako znanej miejscowości turystycznej, znaleźć można zróżnicowane noclegi. Turystyczna oferta jest dopasowana do przeróżnych potrzeb odwiedzających, zaczynając od hoteli z pięcioma gwiazdkami dla biznesmenów a kończąc na kwaterach agroturystycznych dla osób, które mają ochotę odpocząć blisko przyrody. Starczy zresztą w google podać frazę noclegi Wisła i obejrzeć wyświetlone odnośniki, jakich sporo ukaże się w wynikach.

Różnorodność taka ofert noclegów powoduje, iż praktycznie każdy wyszuka coś pasującego do własnych wymagań i oczekiwań. Pamiętać jedynie należy o istotnej sprawie, czyli o tym, aby noclegi zamawiać dużo wcześniej, a nie poszukiwać ich w dniu wyjazdu, ponieważ może być to powodem zbędnego bałaganu. Szczególnie to dotyczy zimowej pory, kiedy Wisła doznaje najazdu stęsknionych zimowego szaleństwa wczasowiczów.