Stylowa kuchnia czy łazienka to marzenie większości właścicieli domów i mieszkań. Wyremontowanie kuchni i łazienki do tanich nie należy, lecz powinno się wykonać to solidnie i porządnie, ponieważ przez to będziemy mieli spokój przynajmniej na kilka lat.

Największym problemem będzie zatrudnienie solidnych wykonawców, którzy wykonają prace remontowe, bo nawet najlepsze sprzęty nie pomogą, jeżeli będą źle zamontowane. Solidne ekipy przeważnie mają terminy pozajmowanie na kilka miesięcy, co oznacza że podczas planowania remontu należy o tym pamiętać. Najbardziej popularnym wykończeniowym materiałem w łazience i kuchni są płytki. Ich wybór jest ogromny, markety budowlane mają kolekcje zagranicznych i polskich wytwórców i naprawdę jest w czym wybierać. Kiedy potrzebne są nam jakieś nietypowe płytki łazienkowe lub terakota, to także problemów z tym nie ma, gdyż możemy poszukać odpowiedniego wzoru z jednego z katalogów i go zamówić. W czasie remontu bardzo ważne są także pozostałe sprawy.

Nie należy robić oszczędności na zaprawach klejowych, bowiem położone płytki służyć nam mają przez długie lata, a nie odklejać się po paru miesiącach. Trzeba także mieć na uwadze na wykończeniowe akcesoria, na przykład krany, zlewy czy umywalki. Tu także należy kupić dobre jakościowo sprzęty, jakie posłużą nam długo.