Od kilku lat popularność gotówkowych pożyczek dynamicznie wzrasta. Lecz w tym czasie wielu ludzi miało kłopoty z oddawaniem należności, nie spłacało rat a czasami całkowicie przestawało spłacać. Dla pożyczkodawców zaczęło to stanowić coraz większy kłopot, z tego też powodu w pewnej chwili uruchomiono BIK, gdzie można zobaczyć wszystkie informacje o klientach.

Banki zaczęły sprawdzać osoby, które się starają o kredyty i jeżeli historia nie jest najlepsza, to może otrzymać odmowę. Zasady udzielania kredytów są bez przerwy zmieniane, dlatego też sporo ludzi nie dostanie pożyczki w żadnym banku. Lecz co mogą zrobić osoby, pilnie potrzebujące zdobyć jakąś kwotę, a na bank nie mogą liczyć? W ich przypadku jednym z lepszych sposobów może być znalezienie innej firmy które się zajmują udzielaniem kredytów, starczy podać w wyszukiwarkę słowa związane z takimi usługami aby wiele takich znaleźć.

Pamiętać jednak trzeba, że przeważnie pożyczki takie są droższe brane w bankach, lecz dla wielu ludzi może to być jedyny sposób na zorganizowanie pieniędzy.