Strona internetowa jest obecnie wręcz koniecznością. Każdy, kto chce być widoczny w sieci, powinien czym prędzej pomyśleć o swojej wizytówce, nawet jeżeli umieszczone będą na niej wyłącznie dane kontaktowe. Firma staje się notowana w google, a klientowi zdecydowanie łatwiej ją znaleźć. Bo jaka jest inna możliwość? Książka telefoniczna? Wizytówki? Internet to zdecydowane ułatwienie!

Strony internetowe to z jednej strony rzecz bardzo prosta w swojej konstrukcji. Tworząc je samodzielnie, można korzystać z wielu kreatorów, które albo kosztują mało, albo nawet są bezpłatne. Jedną z możliwości, jest skorzystanie z amerykańskiej strony wordpress.com, gdzie bez większych komplikacji stworzymy własną wizytówkę internetową w oparciu o proste szablony.

Bezpłatne szablony dla każdego

Tworzenie strony za pomocą wordpress.com jest bardzo proste. Wystarczy się zalogować jako nowy użytkownik, wybierając za login nazwę, która następnie będzie domeną strony (możliwe jest również ustawienie tego na późniejszym etapie, jednak już na początku jest to swoistego rodzaju ułatwienie – na wypadek, gdybyśmy zapomnieli, a przecież nieraz będziemy się logować na stronę). Następnie wybieramy jeden z dostępnych szablonów.
Do wyboru mamy płatne opcje, jak i te darmowe. Zaletą jest fakt, że nie trzeba niczego instalować na komputerze, a zmiany wprowadzamy poprzez przeglądarkę internetową. Choć na początek wszystko wydaje się trudne – trzeba ustawić nazwy, nagłówki, dodać zdjęcia, tekst, ustawić układ stron (nawet po wybraniu szablonu, nie jest sztywny i umożliwia drobne modyfikacje) i wtedy zatwierdzić wszelkie zmiany. Wydaje się proste, prawda? Jednak wordpress.com ma też pewne pułapki!

Nie takie korzystne, jakby się wydawało

Korzystanie ze strony wordpress.com niesie za sobą też pewne utrudnienia. Jedną i chyba najpoważniejszą jest domena internetowa. Każdemu zależy na jej unikalności, jak i krótkim adresie, w tym przypadku niestety nie osiągniemy tego celu. Adres będzie naturalnie nosić nazwę, którą wybraliśmy (o ile też jest dostępna), ale końcówka zawsze będzie miała dwa atrybuty – wordpress.com. Poza tym, mamy ograniczone miejsce w sieci, strona może długo się ładować i ograniczać nam instalowanie wielu wtyczek. Jakie więc jest inne rozwiązanie?

Można skorzystać z pomocy agencji interaktywnych, które zajmują się tworzeniem stron internetowych. Również za pomocą wordpressa stworzą dedykowaną stronę (skorzystają z szablonów tam dostępnych), jednak na adresie, który sami wybierzemy i dedykowanym serwerze, który nie będzie ograniczać nam miejsca. Poza tym, taka strona ma więcej zalet jak wad, ponieważ można ją łączyć z mediami społecznościowymi, dodawać moduł sklepu, formularza kontaktowego i następnie (za sprawą własnego adresu i serwera), stworzyć adresy mailowe, z końcówką domeny, aby wszystko wyglądało profesjonalnie. Dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej zainwestować kilkanaście złotych i wybrać pomoc specjalistów.

Jakub Werelich Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Portfolio na www.mediaclick.pl