W zasadzie każdy pracownik w biurze do spokojnej i wydajnej pracy potrzebował będzie odpowiednio umeblowanego miejsca do pracy. Najważniejszą rzeczą rzecz jasna będzie krzesło z biurkiem, przy jakim wykonuje obowiązki w pracy. Regulacje prawne dokładnie precyzują, jakiego rodzaju cechy muszą posiadać meble biurowe, i chcąc zapewnić o bezpieczeństwo pracujących w firmie ludzi należy ich przestrzegać. W dodatku nieodpowiednio umeblowane miejsce pracy skutkować może mandatem, który sporo przewyższy koszt kupna dobrych biurek. Biurko do pracy musi posiadać należytą wysokość i wielkość blatu, tak aby mogły się na nim zmieścić w zasadzie wszystkie potrzebne urządzenia.

Typowym urządzenie w biurze stał się obecnie laptop albo komputer, lecz tak samo na blatach biurek znajdują się także drukarki, faxy i telefony. Zajmuje to wszystko pewną powierzchnię, z tego też powodu dobre biurko powinno mieć odpowiednią wielkość, żeby wygospodarować na nim także stanowisko do pracy. Następnym niezwykle istotnym meblem, mającym ogromny wpływ na kondycję i zdrowie pracujących osób, są biurowe krzesła. Dobrze, żeby mały obrotowe siedzisko, zapewniając możliwość regulacji wysokości, a dodatkowo miały anatomicznie wyprofilowane tylne oparcie.

Wielu ludzi spędza nie niekiedy siedząc nawet cały dzień, i odpowiednia pozycja podczas pracy ma duże znaczenie. Kiedy ma się niewłaściwe krzesło, to takie siedzenie zakończyć się może problemami z kręgosłupem, wymagającymi kosztownego i długiego leczenia.